Tatlı

Portakallı Çikolatalı Supangle

Tatlım Tatlım Bodrum - Portakallı Çikolatalı Supangle

Bizim için kış aylarının vazgeçilmezi Portakal ile, düşkünü olduğumuz Çikolatayı birleştirdik ve Portakallı Çikolatalı Supangle’yi tariflerimize ekledik.? Bahçe’mizin portakallarını hem reçellerimizde hem de tatlılarımızda kullanarak bitirdiğimiz de bir gerçek! ?

Portakal’a olan düşkünlüğümüzü her fırsatta farklı tatlarla deneyip sizlere gururla sunuyoruz çünkü biliyoruz ki, dalından koparılmış her meyve doğanın bizlere sunduğu büyük bir mucize! ?

Ve istiyoruz ki, sizler de bizim gibi marketlerden ya da pastanelerden hangi malzemelerle yapıldığını bilmediğimiz tatlıları satın almak yerine, evinizde doğal ve sağlıklı olanı deneyin ?

Tarifimizi aşağıya bırakıyoruz ? ve denemenizi de şiddetle tavsiye ediyoruz.

Malzemeler:

1lt. Süt

2 Çorba Kaşığı Dolusu Un

6 Yemek Kaşığı Toz Şeker

1 Yumurta Sarısı

1 Çorba Kaşığı Mısır Nişastası

2 Çorba Kaşığı Dolusu Kakao

2 Tatlı Kaşığı Tereyağı

1 Paket 80’lık Bitter Çikolata (? Kakao oranı yüksek olmasına dikkat edilmeli)

Yarım Su Bardağı Soğuk Su

1 Çorba Kaşığı Dolusu İnce Portakal Kabuğu Rendesi

1 Tüp Vanilya Aroması

?Bardak ölçüsü orta boy su bardağı olmalıdır. 

Yapımı:

Öncelikle pişirme kabımıza; 1 yumurta sarısını, 1lt sütü koyup tel çırpıcı yardımıyla hafifçe karıştırmaya başlıyoruz. Karıştırmaya devam ettiğimiz karışımın içine, 6 yemek kaşığı toz şekeri, 2 çorba kaşığı dolusu unu, 1 çorba kaşığı dolusu mısır nişastasını, 2 çorba kaşığı dolusu kakao’yu, 1 tüp vanilya aromasını ve 1 çorba kaşığı dolusu ince portakal rendesini ekleyip tatlımız muhallebi kıvamına gelene kadar orta ateşte karıştırarak pişiriyoruz.

Kıvam almaya başlayan tatlımıza, 2 tatlı kaşığı tereyağı ve 80gr. bitter çikolatamızı ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Çikolata ve tereyağ eridikten sonra ocağın altını kapatıp, yarım su bardağı soğuk suyu ilave ederek çok hızlı bir şekilde tel çırpıcı yardımıyla tatlımızı karıştırıyoruz.

Ara ara tatlımızı karıştırarak ılınmasını bekliyoruz ve ılındıktan sonra kaselere koyuyoruz.

Biz Portakallı – Çikolatalı Supangle’mizin üzerini önceden hazırlamış olduğumuz Şeker Portakalı Tarifimiz ile süsledik. Sizler isteğe bağlı olarak Hindistan Cevizi ya da Toz Antep Fıstığı ile de süsleyebilirsiniz. ?

?  Biz bu tarifimizdeBodrum Gezen Tavuk yumurtalarını, Pınarın sütünüTorku’nun toz şekeriniDr.Oetker vanilya aromasını, Nestle 80gr.?lık Bitter ÇikolatasınıNestle’nin kakaosunu ve Pınar’ın tereyağını kullandık. Siz farklı markaları da tercih edebilirsiniz.

? Farklı tatlı tariflerimiz için buraya göz atabilirsiniz. ?

Afiyet Olsun…

Tatlım Tatlım Bodrum - Portakallı Çikolatalı Supangle Yakın

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir!

Henüz yorum yok!

Yorumunuzu bırakın :)