Biz Kimiz

Merhaba Tatlım Tatlım ??

Biz Kimiz? Nereden gelip, nereye gideriz diye merak edenler için işte biz…

İstanbul’dan Bodrum’a 2016 yılının Eylül ayında gelmiş, çoğu kişinin hayal edip de yapmaya cesaret edemediği “Ege’de bir sahil kasabasına yerleşmek” fikrini benimsemiş, aslında yaşadığımız hayatın “an”lardan ibaret olduğunu özümsemiş çekirdek bir aileyiz biz.

“An”ları özümsemenin en önemli kuralıdır aslında hayalleri gerçekleştirebilmek… Hayallerimizi gerçekleştirebildiğimiz kadar hayatın içindeyizdir çünkü. “Tatlım Tatlım” da ufacık hayallerimizden biriydi ki, ne mutlu bize bir hayalimizi daha gerçekleştirebildik.

Bir de her “anne”nin kendine göre mutfakta harikalar yarattığını, yaptığı yemeklerle/tatlılarla misafirlerine ziyafetler çekip övgüler aldığını ve her “anne”nin elinin mutlaka ya yemeğe ya da tatlıya daha yatkın olduğunu da çok iyi biliriz. Bizim annemizin de eli mutfağın “tatlı-tuzlu” kısmında. Araştırmayı, araştırırken denemeyi, denerken tarifleri kendine göre değiştirmeyi, değiştirirken de o son dokunuşları kendisi yapmayı çok sever. Belki de kendisinin alametifarikası da budur.

İstanbul’da yaşarken ancak marketlerden ya da gidebilirsek pazardan alabildiğimiz Mandalina, Portakal, Greyfurt, Nar, Limon ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz doğa harikası meyveleri arka bahçemizden toplayıp tariflere eklememiz önce doğa ananın, sonrasında Bodrum’un bize birer nimeti.

Sitemizde göreceğiniz tariflerin hepsini birebir söylediğimiz şekilde ve verdiğimiz malzemelerle yaparsanız, inanın bu alametifarika’nın farkına siz de varacaksınız!

Aile Üyelerinden Sevgiler…