Reçel

Nar Reçeli  

Tatlım Tatlım Bodrum - Nar Reçeli

[the_ad id=”1338″]

Bahçe narları toplandı, lezzet ve sağlık bir araya gelerek Nar Reçeli’ni oluşturdu! ? Bodrum’un kış aylarını bilenler, bu toprakların ne kadar bereketli meyveler ve sebzeler verdiğini de çok iyi bilir. ? Portakalın en tatlısı, Mandalina’nın en kokulusu, Limon’nun en sulusu, Nar’ın en kırmızısı ve say say bitiremeyeceğimiz nice güzellikler… ?

Bodrum denince akıllara ilk olarak deniz-kum-güneş gelse de, bizler gibi 12 ay burada yaşanlar için Bodrum daha farklı anlamlar taşıyor. ? Doğa’nın verdiği güzelliklere, bereketli meyve ağaçlarına, denizin mavisine, farklı sebze ve otlarına her gün yeniden ve hiç bıkmadan hayran kalıyoruz. ?

Tariflerimizde kullandığımız meyvelerin çoğunu arka bahçemizden ya da komşularımızın arka bahçelerinden topladığımız doğrudur çünkü burada paylaştıkça çoğalan ve artan bir sevgi var. ?

Biz de bu sevgiyi sizlerle paylaşarak; tariflerimizi çoğaltmak, daha doğal ve sağlıklı tarifler üretmek için çok çalışıyoruz. Nar reçeli de bu çalışmalarımızdan doğan bir güzellik. Verdiğimiz tarifi birebir yaptığınız zaman, Nar reçelinin meyvesi kadar lezzetli olduğunu göreceksiniz ?

Malzemeler:

2,5 Su Bardağı Ayıklanmış Nar

2 Su Bardağı Süzülmüş Nar Suyu

2,5 Su Bardağı Toz Şeker

Yarım Limon Suyu

Yarım Çay Kaşığı Margarin

?Bardak ölçüsü orta boy su bardağı olmalıdır. 

Yapımı: 

2 su bardağı nar suyunu ve 2,5 su bardağı toz şekeri reçel tenceresine alıp, yaklaşık 30-35dk orta ateşte kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra 2,5 su bardağı ayıklanmış narları ekliyoruz.

15-20dk daha kaynatmaya devam ediyoruz. Kaynayan reçelimize yarım çay kaşığı margarini ekliyoruz ve 10dk daha kaynatıyoruz.

10dk sonra yarım limon suyunu ekleyip, son kez 15-20dk daha kaynatıp iyice kıvam aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Reçelin altını kapattıktan sonra kaynaması durulunca, temiz bir kavanoza aktarıp kapak ile kavanoz arasına kağıt havlu koyuyoruz. Böylece sulanmasını önlüyoruz.

Dışarıda soğumaya bırakıp, ardından buzdolabına koyuyoruz.

? Biz bu tarifimizde; Torku’nun toz şekerini, Becel Tereyağlı Margarini kullandık. Siz farklı toz şeker ve margarin markaları da kullanabilirsiniz

? Diğer reçel ve marmelat tariflerimiz için buraya tıklamanız yeterli ?

Afiyet Olsun…

Tatlım Tatlım Bodrum - Nar Reçeli Yakın

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir!